E-SHOP UZAVŘEN OD 13.6. DO 15.7 2024

13. znamení zvěrokruhu - Hadonoš

Od malého děvčátka jsem se všude mohla dočíst, že máme 12. znamení zvěrokruhu, která jsou datumově rozdělená. Vždy mne fascinovalo vědění, že vlastnosti lidí narozených v jednotlivých znameních nesou podobné rysy chování a jsou pro ně charakteristická. Připadalo mi to jako vyšší magie, protože jsme přeci každý naprostý unikát, tak jek je možné, že lidé narození např. ve znamení Lva nesou podobné charakterové rysy? A naopak lidé narození ve Vodnáři mají zase své podobné rysy? 

Začala jsem se zajímat o to, je-li opravdu možné, že naše chování a vlastnosti mohlo opravdu ovlivnit rozložení planet právě v době našeho narození. A toto téma mě nepřestalo udivovat do dnešních dní.

O to více jsem byla nadšená, když se začaly objevovat články o tom, že ekliptika Země se lehce změnila a astronomové pomocí svých výpočtů zjistili, že 12 znamení je starý koncept, který teď úplně neplatí. Pracovníci vesmírné agentury sepsali pojednání v němž upozornili na to, že staří Babylóňané vynalezli zvěrokruh už před třemi tisíci lety a od té doby se změnila ekliptika. My však stále pracujeme právě se starou babylonskou technikou 12 znamení zvěrokruhu.

Co je to Ekliptika?

Ekliptika je dráha, kterou Slunce pomyslně putuje po obloze, a ta se postupně mění. Přechody jednotlivých souhvězdí už tedy dnes nejsou stejné, jako byly v dobách starých babylónských hvězdářů.

 

Vyjádření astronomů bylo následující: „Nezměnili jsme žádné znamení zvěrokruhu, jen jsme použili matematiku. Náš článek byl o tom, že astrologie není astronomií, že je pozůstatkem dávné historie. Jen jsme poukázali na vědecké a matematické poznatky, vycházející z pozorování noční oblohy,“ cituje web Science Alert.

Když Babylóňané před více než třemi tisíci lety vytvořili zvěrokruh, rozdělili jej na dvanáct stejných částí, aby odpovídal počtu měsíců v roce. Proto jedno souhvězdí, Hadonoše, vynechali. Na každý měsíc tedy připadalo jedno znamení, ale ani tehdy se nevázala jen k jednomu měsíci.

Je třeba si uvědomit, že souhvězdí jsou různě velká, proto ani nemohou být se Sluncem v souladu po stejně dlouhou dobu. Kvůli nepatrnému zakolísání zemské osy již souhvězdí nejsou ve stejné poloze jako před třemi tisíci lety.

Například během červnového slunovratu před dvěma tisíci lety se Slunce vyskytovalo mezi souhvězdími Blíženců a Raka. Letos nicméně bylo mezi Blíženci a Býkem, v roce 4609 bude ze souhvězdí Býka přecházet do Berana.

 

13. znamení zvěrokruhu HADONOŠ

 

 

Hadonoš je znázorňován jako silný muž držící v ruce hada. Podle řecké mytologie byl synem boha Apollóna a jmenoval se Asklépios. Své vědomosti získal od kentaura Cheirona. Díky němu se naučil léčit všechny nemoci a křísit mrtvé. To však rušilo řád světa a bohové se na něj rozzlobili. Zeus proto Asklépia usmrtil bleskem. Ten se po své smrti dostal na oblohu i se svým hadem, který mu pomáhal hledat léčivé byliny.

A jaký by vlastně měl Hadonoš být?

Rozumět by si měl se všemi vzdušnými a vodními znameními. Člověk v tomto znamení má osobité kouzlo a přitahuje tak ostatní lidi, čehož velmi rád využívá ve svůj prospěch. Je tak velmi dobrým manipulátorem. Hadonoš je také cílevědomý a velmi rád riskuje.

Umí se velmi dobře přetvařovat a podvádět, sám však dokáže být žárlivý a majetnický. Pokud se však opravdu zamiluje, pak je to láska na celý život - a stane se z něj ochránce a věrný partner. Také chytrost a bystrost patří mezi jeho přednosti, ale někdy tyto vlastnosti namíří špatným směrem a může tak být i nebezpečný.

Nemá rád stereotyp a potřebuje být neustále v pohybu. Má rychlé, těžko předvídatelné reakce.

Ze známých osobností by mezi Hadonoše patřil například Charles de Gaulle, Winston Churchill nebo zpěvák Ozzy Osbourne.

 

Datumové rozdělení jednotlivých znamení:

Kozoroh – 20. leden až 16. únor

Vodnář – 16. únor až 11. březen

Ryby – 11. březen až 18. duben

Beran – 18. duben až 13. květen

Býk – 13. květen až 21. červen

Blíženci – 21. červen až 20. červenec

Rak – 20. červenec až 10. srpen

Lev – 10. srpen až 16. září

Panna – 16. září až 30. říjen

Váhy – 30. říjen až 23. listopad

Štír – 23. listopad až 29. listopad.

Hadonoš – 29. listopad až 17. prosinec

Střelec – 17. prosinec až 20. leden

 

Doufám, že se Vám článek líbil. Dejte mi vědět na IG lumenawen.

 

Přejí Vám krásný den

Vaše Petra

Zpět do obchodu