E-SHOP UZAVŘEN OD 13.6. DO 15.7 2024

Jak se správně starat o Vaše šperky?

Aby Vám šperky dělaly radost dlouhou řadu let, je třeba o ně správně pečovat. Nemusíte se však bát, péče o ně Vám zabere jen pár minut a pouze jednou za čas:)!

V mém e-shopu si můžete vybrat zde 2 druhů šperků - buď minerálové nebo ty pryskyřicové. Minerálové surové náhrdelníky jsou vyrobeny z chirurgické oceli, naopak pryskyřicové náhrdelníky a náušnice jsou vyrobeny ze stříbra AG925. Oba tyto materiály vyžadují rozdílnou péči.

 

A. Minerálové surové náhrdelníky

Tyto náhrdelníky jsou vyrobeny z chirurgické oceli. Ta je jakožto materiál velice odolná proti oxidaci a vnějším vlivům. Je to velice vděčný materiál, co se péče týče, protože nevyžaduje vlastně skorou žádnou:D. Bohatě bude stačit řetízek jednou za čas otřít navlhčeným ubrouskem. Tento materiál se vyznačuje svou obrovskou odolností, a proto není potřeba žádné speciální péče.

 

B. Pryskyřicové šperky

Tyto šperky jsou vyrobeny ze stříbrna AG925. Stříbro je ušlechtilý kov, který vyžaduje určitou péči. Nemusíte se však bát, péče o ně není nikterak náročná a nezabere Vám více než pár minut přibližně jednou za měsíc. Zkrátka pokaždé, kdy Vám bude připadat, že se šperk neleskne tak, jako tomu bylo na začátku, stačí ho párkrát JEMNĚ přeleštit hadříkem na čištění stříbrných šperků, který je součástí každého balíčku. Pomocí tohoto hadříku stačí šperk párkrát jemně otřít a jeho zase se bude blýskat jako nový. To samé platí u čištění pozlacených šperků a šperků s úpravou rose gold. Na hadřík prosím nikdy netlačte, aby se nestalo, že si pozlacení ze šperku ošoupete. 

Zabarvení a ztmavnutí hadříku neovlivňuje jeho účinnost, vydrží Vám proto velmi dlouho. 

 

Pár obecných bodů pro to, aby Vám vaše poklady dělaly radost co nejdéle:

1. Šperk si na noc prosím VŽDY sundávejte, mohly by se při spánku mechanicky poškodit.

2. Šperky si nasazujeme VŽDY jako poslední, tudíž po aplikaci parfému či laku na vlasy - tyto produkty mohou urychlit oxidaci stříbra a taky poškodit povrch pryskyřice.

3. Nečistěte šperky pomocí kartáčku či jiných mechanických pomůcek, které by mohly šperk nenávratně poškodit. 

4. Za šperky netahejte a nijak s nimi necukejte, aby nedošlo k jejich přetržení. 

5. Neberte si s sebou šperky ani do vany, sprchy či sauny. 

 

Doufám, že Vám budou šperky dělat radost velmi velmi dlouho!

Vaše Petra. 

Zpět do obchodu